Eindhovenaren in Nederlands kampioenschap

Inleiding

Vanaf 1929 (dr. Emiel Mulder) heeft een hele reeks Eindhoven-spelers aan de finale van het Nederlands kampioenschap deelgenomen. De vorige compilatie stamt uit het jubileumboek ‘Eindhoven 75 jaar’ (1990) van Peewee van Voorthuijsen en Jules Welling. Daarop zijn enkele correcties aangebracht en vele aanvullingen, die van de laatste twintig jaar dateren. Sommige genoemden zijn slechts tijdelijk lid van de club geweest en overgestapt naar andere verenigingen (werk, verhuizing, betaling), anderen zijn overleden en weer anderen zijn gestopt of spelen nu nog, maar niet meer in clubverband. Gepoogd is een zo compleet mogelijk overzicht te geven.

De nieuwe lijst, opnieuw in alfabetische volgorde, is bijgewerkt tot en met het seizoen 2010-2011. De opsomming is niet geheel compleet, maar geeft een goed beeld van de Eindhovenaren in het nationaal kampioenschap. Er wordt gewerkt aan de voltooiing.

 

Benjamin Bok (1)  : Eindhoven 2010 achtste met 3,5 uit 9 (1. Jan Smeets)

Frans Cuijpers (6) : 1. Hilversum 1983 zesde met 5,5 uit 11 (1. Jan Timman), 2. Hilversum 1984 gedeeld zevende met 5/11 (1. John van der Wiel), 3. Hilversum 1985 gedeeld zevende met 4,5 uit 11 (1. Paul van der Sterren), 4. Hilversum 1988 gedeeld achtste met 4 uit 11 (1. Rudy Douven), 5. Hilversum 1989 gedeeld negende met 4,5 uit 11 (1. Riny Kuijf), 6. Hilversum 2009 vijfde met 4 uit 9 (1. Anish Giri)

Martijn Dambacher (1) : 1. Hilversum 2007 twaalfde met 2,5 uit 11 (1/2. Segej Tiviakov/Daniel Stellwagen)

Rudy Douven (4) : 1. Hilversum 1985 gedeeld zevende met 4,5 uit 11 (1. Paul van der Sterren), 2. Hilversum 1988 eerste (kampioen) met 8 uit 11, 3. Hilversum 1989 gedeeld negende met 4,5 uit 11 (1. Riny Kuijf), 4. Hilversum 1990 negende met 4,5 uit 11 (1. Jeroen Piket)

Mieke van Elst (9) : 1. Oosterbeek 1973 negende met 2,5 uit 9 (1. Ada van der Giessen), 2. Oosterbeek 1974 tiende met 1 uit 9 (1. Cathy van der Mije) 3. Oosterbeek 1976 achtste met 3 uit 8 (1. Cathy van der Mije) 4. Mijdrecht 1977 gedeeld tiende met 3 uit 11 (1. Cathy van der Mije) 5. Mijdrecht 1978 tiende met 3 uit 11 (1. Cathy van de Mije) 6. Mijdrecht 1979 gedeeld negende met 3,5 uit 11 (1. Cathy van der Mije) 7. Mijdrecht 1981 gedeeld negende met 5 uit 12 (1. Erika Belle) 8. Mijdrecht 1982 gedeeld elfde met 5,5 uit 13 (1. Carla Bruinenberg) 9. Mijdrecht 1983 4 uit 9 (1. Heleen de Greef)

Bert Enklaar (5) : 1. Leeuwarden 1972 gedeeld vierde met 6 uit 11 (1. Coen Zuidema) 2. Leeuwarden 1973 1/3. met Genna Sosonko en Coen Zuidema met 7,5 uit 12, derde in beslissingsdriekamp, 3. Leeuwarden 1974 gedeeld achtste met 5 uit 11 (1. Jan Timman), 4. Leeuwarden 1975 gedeeld achtste met 4,5 uit 11 (1. Jan Timman), 5. Leeuwarden 1976 gedeeld achtste met 5 uit 11 (1. Jan Timman)

Adriaan de Groot (1) : 1. Amsterdam 1938, vierde met 6,5 uit 11 (1. Max Euwe)

Herman Grooten (2) : Leeuwarden 1981 veertiende met 4 uit 13 (1. Jan Timman), Rotterdam 2000 twaalfde 2,5 uit 11 (1. Loek van Wely)

Jessica Harmsen (10) : 1. Mijdrecht 1983 elfde met 5 uit 13 (1. Carla Bruinenberg), 2. Mijdrecht 1984 gedeeld vijfde met 7,5 uit 13 (1/2. Heleen de Greef/Carla Bruinenberg), 3. Mijdrecht 1985 1/2. Hanneke van Parreren/Jessica Harmsen gedeeld eerste (kampioen) met 7 uit 11, 4. Arnhem 1986 gedeeld zevende (1. Heleen de Greef), 5. 1987 Arnhem gedeeld eerste (kampioen) met 6,5 uit 10, 6. 1988 Arnhem eerste (kampioen) met 6,5 uit 11, 7. 1989 Dieren gedeeld derde met 6 uit 9 (1. Mariette Drewes), 8. 1991 Rheden vijfde met 5,5 uit 9 (1. Anne-Marie Benschop), 9. 1992 Rheden gedeeld tweede met 5,5 uit 9 (1. Erika Sziva), 10. Rotterdam 2000 derde met 5,5 uit 10 (1. Zhiaoqin Peng)

Frans Kuijpers (8) : 1. Den Haag 1963 kampioen, eerste met 9 uit 11, 2. Den Haag 1965 gedeeld derde met 6,5 uit 11 (1/2. Lodewijk Prins/Coen Zuidema). 3. Zierikzee 1967 gedeeld vierde met 6,5 uit 11 (1/2. Hans Ree/Hans Bouwmeester), 4. Leeuwarden 1969 gedeeld vierde met 6,5 uit 11 (1/2. Hans Ree/ Kick Langeweg), 5. Leeuwarden 1972 zevende met 5 uit 11 (1. Coen Zuidema), 6. Leeuwarden 1976 gedeeld achtste met 5 uit 11 (1. Jan Timman), 7. Leeuwarden 1978 gedeeld achtste met 6 uit 13 (1/2. Jan Timman/Genna Sosonko), 8. Leeuwarden 1980 gedeeld negende met 6 uit 11 (1. Jan Timman)

Martin Martens (1) : Eindhoven 1993 twaalfde met 3 uit 11 (1. Paul van der Sterren)

Roi Miedema (1) : Hilversum 2009 gedeeld zesde met 3,5 uit 9 (1. Anish Giri)

Johan van Mil (3) : 1. Hilversum 1984 twaalde met 3 uit 11 (1. John van der Wiel), 2. Eindhoven 1991 vierde met 6,4 uit 11 (1. Jeroen Piket) 3. Hilversum 1992 gedeeld negende met 4,5 uit 11 (1. Jeroen Piket), 4. Eindhoven 1993 gedeeld achtste met 4,5 uit 11 (1. Paul van der Sterren)

Emiel Mulder (3) : 1. Amsterdam 1929, tiende met 0 uit 9 (1. Max Euwe), 2. Den Haag 1933 zesde met 4 uit 9 (1. Max Euwe), 3. Amsterdam 1938 zevende met 5,5 uit 11 (1. Max Euwe)

Bas van de Plassche : diversen correspondentie NK 1988-1990 1. Bas van de Plassche (kampioen) met 12 uit 14

Leon Pliester (1) : 1. Hilversum 1990 gedeeld tiende met 4 uit 11 (1. Jeroen Piket)

Peter Scheeren (5) : 1. Leeuwarden 1978 veertiende met 4,5 uit 13 (1/2. Jan Timman/Genna Sosonko), 2. Leeuwarden 1980 gedeeld negende met 6 uit 11 (1. Jan Timman), 3. Amsterdam/Drachten 1982 gedeeld vierde met 6,5 uit 11 (1. Hans Ree) 4. Hilversum 1984 gedeeld tweede met 7 uit 11 (1. John van der Wiel), 5. Hilversum 1986 gedeeld zesde met 5 uit 11 (1. John van der Wiel)

Lisa Schut (1) : Hilversum 2007 gedeeld achtste met 2,5 uit 9 (1. Zhiaowin Peng)

Petra Schuurman (1) : Leeuwarden 2005 vierde met 4,5 uit 10 (1. Zhaoqin Peng), Hilversum 2006 zevende met 3,5 ui 9 (1. Zhaoqin Peng), Hilversum 2008 tweede met 6,5 uit 9 (1. Zhaowin Peng)

Marian Stada (1) : 1. Mijdrecht 1977 negende met 3,5 uit 9 (1. Cathy van de Mije), 2. Mijdrecht 1983 tiende met 5,5 uit 13 (1. Carla Bruinenberg)

Louis Stumpers (2) : 1. Amsterdam 1950 zevende met 5 uit 11 (1. Max Euwe), 2. Enschede 1952 gedeelde zevende met 4 uit 10 (1. Max Euwe)

Robin Swinkels (2) : 1. Hilversum 2009 gedeeld zesde (1. Anish Giri),  2. Boxtel 2011 gedeeld derde met 5 uit 9 (1. Anish Giri)

Erika Sziva (5): 1. Rheden 1992 eerste (kampioen) met 6 uit 9, 2. Rheden 1993 gedeeld derde met 5 uit 9 (1. Iwona Bos-Swiecik), 3. 1994 eerste (kampioen) met 6,5 uit 9, 4. Rheden 1995 vijfde met  4,5 uit 9, 5. Rheden 1996 eerste (kampioen) met 6,5 uit 9

Gerard Welling (1) : Hilversum 1985 elfde met 3,5 uit 11 (1. Paul van der Sterren)

Loek van Wely (9) : 1. Eindhoven 1991 vijfde met 6 uit 11 (1. Jeroen Piket), 2. Eindhoven 1993 gedeeld achtste met 4,5 uit 11 (1. Paul van der Sterren), 3. Amsterdam 1994, derde met 7 uit 11 (1. Jeroen Piket), 4. Amsterdam 1995 vierde met 6,5 uit 11 (1. Ivan Sokolov), 5. Rotterdam 1999 gedeeld derde met 7 uit 11 (1. Predrag Nikolic), 6. Rotterdam 2000 eerste (kampioen)  met 8,5 uit 11 7. Leeuwarden 2005 eerste (kampioen) 5,5 uit 9, 8. Hilversum 2007 gedeeld derde met 7 uit 11 (1. Sergej Tiviakov), 9. Eindhoven 2010 vierde met 5 uit 9 (1. Jan Smeets)

 

(compilatie : Jules Welling)

 

Alessandro Di Bucchianico : 1987  Nationaal Kampioen Correspondentieschaak
(bron: Raadsheer 1, 2013-2014, blz. 21)

 

 

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>