Alexander in Atlanta

Ons jeugdlid Alexander Rutten woont voor twee jaar in Atlanta, de hoofdstad van Georgia (VS). Ook daar behaalt hij uitstekende schaakresultaten.

Zo deed hij afgelopen maand mee aan het jeugdteam-kampioenschap van Georgia met zijn schoolteam. De categorieën in de VS zijn anders dan in Europa. Hij speelde in de K-5 klasse, dat is de klasse van basisschoolleerlingen tot 11 jaar. Zijn team werd gedeeld tweede.

Alexanders_Schoolteam

Dit is een foto van zijn team. Uiteindelijk kregen ze, vanwege het tie-break systeem, de trophee voor de derde plaats

Afgelopen week heeft Alexander ook meegedaan aan het persoonlijk jeugdkampioenschap van Georgia in de K-8 klasse (tot 14 jaar). Hierin werd hij gedeeld eerste. Deze keer viel het tie-break systeem wel gunstig voor hem uit, waardoor hu nu Georgia mag vertegenwoordigen bij het Barber toernooi. Dat is een speciaal toernooi in juli waar alleen de kampioenen komen van alle 50 staten. Dit toernooi wordt tijdens de US Open gespeeld, waar Alexander ook naar toe mag.

AlexanderAtlanta

 

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *