Eindhoven 1 Kampioen!

Het kampioensteam. V.l.n.r. Bas, Jan, Jeroen, Luuk, Jos, Hans en Oscar. Op de foto ontbreken teamleden Alessandro, Ludo en Kiran, en invaller Ethan

(English below)

Ons eerste team is kampioen. In de derde klasse G van de KNSB competitie werd een spannend seizoen afgesloten met een overwinning op Blerick 2, waarmee de eerste plaats werd veiliggesteld. Volgend jaar 2e klasse. Met de aanstaande versterking vanuit de jeugd wordt dat een seizoen om naar uit te kijken.

Het seizoen begon voorspoedig met een klinkende 7,5-0,5 overwinning op Helmond. De derde ronde leverde echter een onverwachte nederlaag op tegen het derde team van Zuid-Limburg, waarna de achtervolging ingezet moest worden op het vierde team van dezelfde vereniging. In de vijfde ronde was dit team achterhaald, waarna prompt een nederlaag tegen dit team geleden werd en opnieuw een achtervolging volgde. Ondertussen had ook Dubbelschaak zich in de race om het kampioenschap gemeld.

Het team aan het werk. Aan de muurzijde van links naar rechts zitten Hans, Jeroen, Ethan (verscholen acher de tegenstander van Jeroen), Jos, Jan, Oscar, Luuk. Kopman Bas kijkt toe.

De zevende ronde bleek de beslissende. Ons team haalde een zwaarbevochten overwinning op Dubbelschaak terwijl Zuid-Limburg 4 punten liet liggen tegen Maastricht, een team dat vooraf ook tot de kanshebbers moest worden gerekend, maar het hele jaar achter de feiten aanliep. Gelijk in matchpunten, maar met een royaal surplus aan bordpunten (met dank aan de klinkende overwinning op Helmond!) waren twee overwinningen in de laatste ronden voldoende om het kampioenschap te veroveren.

Teamleider Jeroen

Hartelijke felicitaties aan teamleider Jeroen van de Put en de spelers en invallers. Jan Vosselman werd topscorer van het team met 6 uit 8. Luuk van Kooten liet de hoogste TPR optekenen. Maar de kracht van het team zat in de breedte: alle spelers (en invallers) konden een score van 50% of meer noteren.

Hans Ouwersloot – voorzitter Eindhovense Schaakvereniging

 

English:

Our first team is championof the third class G of the KNSB competition. An exciting season ended with a victory over Blerick 2, securing first place. Next year 2nd class. With the upcoming reinforcement from the youth that will be a season to look forward to.

The season started well with a resounding 7.5-0.5 victory over Helmond. However, the third round resulted in an unexpected defeat against the third team of Zuid-Limburg, after which the pursuit had to be started against the fourth team of the same club. By the fifth round this team had been overtaken, after which a defeat against this team and another chase followed. Meanwhile, Dubbelschaak had also entered the race for the championship.

The seventh round proved to be the decisive one. Our team secured a hard-fought victory over Dubbelschaak while Zuid Limburg 4 dropped points against Maastricht, a team that should have been counted among the contenders beforehand as well, but had been trailing all year. Equal in match points, but with a generous surplus of board points (thanks to the resounding victory over Helmond!), two victories in the final rounds were enough to capture the championship.

Hearty congratulations to team leader Jeroen van de Put and the players and substitutes. Jan Vosselman became top scorer of the team with 6 out of 8. Luuk van Kooten recorded the highest TPR. But the strength of the team was in its width: all players (including the substitutes) could record a score of 50% or more.

Hans Ouwersloot – chairman Eindhoven Chess Association

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *