Nederlands record voor Yichen!

Yichen Han is afgelopen zaterdag in Roosendaal Nederlands Kampioen bij de F pupillen (9 jaar) geworden. Hiermee is hij de eerste Nederlander die vier keer een pupillentitel (H, G en F) weet te veroveren.

Jan Smeets was in 1992, 1993 en 1994 de eerste Nederlander die drie titels pakte,
dit kunststukje werd een jaar later herhaald door Mark Erwich. Vervolgens lukten Maurice Schippers, Arthur Pijpers en Robby Kevlishvilli hetzelfde. Doordat Yichen als zesjarige en als zevenjarige won in de H categorie kon hij vier titels pakken. Een record!

Het toernooi was voor Yichen spannender dan verwacht. Een file bij Breda en een verkeerd ingevoerd adres in het navigatiesysteem zorgden ervoor dat Yichen veel te laat aan het bord voor de eerste ronde verscheen. Hij had nog net vijf minuten over om de partij naar winst uit te vluggeren. Het had niet veel gescheeld of hij was tegen zijn tweede nederlaag in vier jaar aangelopen. In de vierde ronde gaf Yichen zijn tegenstander zomaar een stuk cadeau, maar na wat gerommel op de koningsvleugel werd het punt toch binnengehaald. Verder liet hij al zijn tegenstanders kansloos.

YichenBenjaminBenjamin Bok viel de eer de beurt om de kroon en beker aan Yichen uit te reiken.

In de G categorie (8 jaar) liep Wendy haar tweede titel net mis. Ze won alle partijen overtuigend, alleen uitgerekend tegen haar grootste concurrent Polle van Arendonk kon ze een eindspel met paard meer net niet winnen. Omdat Polle ook al zijn andere partijen won kwam het aan op weerstandspunten, waarin Wendy het net moest afleggen. In de schaduw van Wendy werd ons lid Ivan Ponomarev vierde. Elysia Feng pakte nog de
vijfde plaats bij de meisjes en werd ook met een enorme beker beloond. Joppe Allaart eindigde met 50% in de middenmoot.

WendyBenjamin

Benjamin mocht aan Wendy twee bekers uitreiken: meisjeskampioen en tweede bij het algemene kampioenschap

 

Ivan

Ivan is ook blij met zijn beker. Hij wordt getraind door ons lid  Mykola Pechenizkiy

WendyElysiaBenjamin

Elysia en Wendy met hun meisjesbekers

In de H categorie (7 jaar) had Dennis Zhang lange tijd uitzicht op een goede klassering,
maar een nederlaag in de laatste ronde wierp hem terug naar de elfde plaats. Luna Huang,
het vierjarige zusje van Wendy, greep met een zesde plaats net buiten de prijzen bij de meisjes.

GroepsFoto

De ESV deelnemers. Vlnr: Joppe, Wendy, Elysia, Yichen, Luna en Dennis. Ivan ontbreekt.

De Nationale Pupillendag werd voor de zesde achtereenvolgende keer gehouden in het Jan Tinbergen College in Roosendaal. Net als de vijf voorgaande keren verliep de organisatie weer vlekkeloos. Voorlopig was dit de laatste keer in Roosendaal, volgend jaar verhuist het toernooi naar Meppel.

Voor meer informatie over het toernooi: http://www.nationalepupillendag.org

(foto’s: Ad Bruijns, de Pion)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *