Thema: Halloween Gambit

Afgelopen maandag werd een rapidtoernooi georganiseerd met het thema “Halloween Gambit”. Het Halloween Gambit (ook wel Müller-Schulze gambiet) ontstaat nadat wit na 1.e4, e5 2.Pf3, Pc6 3. Pc3, Pf6 tot 4.Pxe5 besluit. Incorrect, totale waanzin en wordt nooit gespeeld, vanwege het sterke 4…Pxe5 waarna zwart een stuk voor staat. Het vervolg na 5. d4 is niet makkelijk te vinden en in de praktijk met beperkte tijd op de klok scoort wit verrassend goed!

halloween

 

In de sterkste groep (Jan Schot, Alessandro di Bucchianico, Jan Vosselman en Bas van de Plassche) won wit maar liefst 9 keer, tegenover 3 overwinningen van zwart. Bas en Jan Vosselman werden hier gedeeld eerste met beiden 4 uit 6. In totaal won wit 17 keer, zwart 23 keer en eindigden drie partijen in remise.

 

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *